Bu Öğretmenlere Bunu da Yaptılar

Bu Öğretmenlere Bunu da Yaptılar

   Anadolu Eğitim Sendikası AES Hukuk ve Toplu Sözleşme Sekreteri Muhammet Ali Gezici sosyal medya hesabı twitter’dan sözleşmeli öğretmenlerin sorunlarını dile getirdi ve bu Öğretmenlerin Başarı Belgesi alma hakları bile yok dedi.

 

Anadolu Eğitim Sendikası AES Hukuk ve Toplu Sözleşme Sekreteri Muhammet Ali Gezici twitter hesabından yaptığı açıklamarla sözleşmeli öğretmenlerin sorunlarını dile getirdi. En çok dikkat çeken açıklama ise şu oldu. “Sözleşmeli öğretmenin hiçbir hakkı olmadığı gibi başarı belgesi de verilmeyecek.”

AES temsilcisi Muhammet Ali Gezici yaptığı açıklamada “İller arası tayin yok, il içi tayin yok, özür durumundan tayin yok, başarı belgesi yok. Arkadaş bu sözleşmeli öğretmenler UGANDA devletinin mi öğretmeni?” diyerek tepki gösterdi.

Sözleşmeli öğretmenlere ne il içi, ne iller arası, ne eş durumu, ne özür durumu, ne eğitim ne sağlık durumlarından dolayı tayin hakkı verilmektedir. Kısacası hiçbir şekilde tayin hakkı bulunmuyor. Sadece eğer ki eşlerin ikisi de sözleşmeli öğretmen ise o zaman eşlerden birinin diğerinin yanına tayin isteme hakkı olabiliyor. Bir de MEB’in belirlediği süre sonunda kadrolu olarak göreve başlayabildikleri takdirde  ancak tayin ve diğer hakları veriliyor.

En sonunda da sözleşmeli öğretmenlere başarı belgesi verilmemesi hakkında resmi yazı yayımlandı. Yazının ayrıntıları şu şekilde:

Bakanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 19 Ocak 2018 tarih ve 1484586 sayılı yazıları. İlçemize bağlı Okul ve Kurum Müdürlüklerinde görev yapan Sözleşmeli Öğretmenlere Başarı Belgesi verilip verilmeyeceği ile ilgili görüş sunulmuş, Bakanlığımız İnsan Kaynaklan Genel Müdürlüğünün ilgi yazılarında verilemeyeceği belirtilmiş olup, bundan böyle Okul ve Kurum Müdürlüklerinin Sözleşmeli Öğretmenlere başarı belgesi verilmesi için teklif etmemelerini, aksi takdirde yasal işlem yapılacağı ve son iki yılda Okulunuzda görev yapıp başarı belgesi verilen Sözleşmeli Öğretmenlerin isim listeleri ile Başarı Belgelerinin asıllarının Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları (Özlük-1) Bölümüne 7 Şubat 2018 Çarşamba gününe kadar gönderilmesi hususunda Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM