Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği Taslağı

Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği Taslağı

MEB Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği Taslağı

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından “Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği Taslağına Yönelik Veri Toplama Modülü Hususunda Açıklama” yapıldı.

MEB YÖNETİCİ ATAMA YÖNETMELİĞİ TASLAĞI

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği Taslağı yayınlandı ve Öğretmenler için görüşe sunuldu. MEBBİS üzerinden öğretmen ve idareciler yönetmelik taslağı hakkında görüş bildirecekler.

Bakanlığın açmış olduğu Module MEBBİS kullanıcı bilgileri ile giriş yapılacak ve 26 Ocak’tan 10 Şubat 2018 tarihine kadar MEB yönetici atama yönetmeliği taslağı hakkında görüş bildirilecek. Yönetmelik taslağı, değerlendirme formu ve sözlü sınav formu ile ilgili yapılan yorumlar Milli Eğitim Bakanlığına buradan iletilecek.

MÜDÜR VE MÜDÜR YARDIMCISI OLMA ŞARTLARI

Buna göre, Yönetici olarak görevlendirilecek kişilerde bulunması gereken genel şartlar, müdür olarak görevlendirilecek kişilerde bulunması gereken özel şartlar, müdür başyardımcısı veya müdür yardımcısı olarak görevlendirilecek kişilerde bulunması gereken özel şartların yanı sıra yazılı sınav komisyonunun oluşturulması ve çalışma şekli, sözlü sınav komisyonunun oluşturulması ve çalışma şekli gibi hususlar yer aldı. Ayrıca yönetici görevlendirirken izlenecek yol ve yöntem, yazılı sınavlarda sorulacak konular ve yüzdelikleri, sözlü sınavlarda sorulacak konular ve yüzdelikleri, müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı olarak görevlendirilecek kişilere ilişkin duyuru ve başvurular ile Müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı olarak yeniden görevlendirilecek kişilere ilişkin duyuru ve başvurular yönetmelik taslağında yer alan diğer konular oldu.

Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği taslağı 2018 TIKLAYIN

MEB yönetici görevlendirme yönetmeliği EK-1 Değerlendirme Formu TIKLAYIN

MEB yönetici atama yönetmeliği EK-2 Sözlü Sınav Formu TIKLAYIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM