Meb Her Kademeye Bilişim!

Meb Her Kademeye Bilişim!

Son günlerde Öğretim programlarında yapılan bazı değişikler öğretmenlerin tepkisine yol açtı. Mevcut öğretim programına göre Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5. ve 6. Sınıflarda 2 saat zorunlu 7. Ve 8. Sınıflarda ise seçmeli olarak okutuluyor. Yeni Eğitim ve Öğretim yılında uygulanması düşünülen öğretim programında ise bu ders 7. Ve 8. Sınıflara kaydırılmıştı.

Başta Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri derneği olmak üzere bu branşa mensup öğretmenler tarafından yapılan değişikliğe tepki gösterildi ve sosyal medyada gündem oluşturuldu. Bunun üzerine yetkililer yapılan değişikliği geri aldı ve tekrardan 5. Ve 6. Sınıflarda zorunlu olarak okutulacağı açıklandı. Fakat bunu yeterli görmeyen Bilişimciler bugün de twitter’da #MebHerKademeyeBilişim etiketiyle gündem oluşturarak eğitimin her kademesinde Bilişim Teknolojilerinin zorunlu olması gerektiğini vurguladılar.

Daha önceden çeşitli bürokratların bu alanın önemine vurgu yaptıklarına şahit olmuştuk. Özellikle geçtiğimiz yıllarda şuanda milli savunma bakanı olarak görev yapan Fikri Işık bu hususta baya çaba sarf etmiş ve üreten bir Türkiye için her eğitim kademesinde kodlama ve bilişimin olması gerektiğini söylemişti.

Biz de Mebhavadis olarak bu konudaki düşüncelerimizi fırsat buldukça sizlerle paylaşmaya özen göstereceğiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM