Şubat Atamasında 40Bin Vurgusu

Şubat Atamasında 40Bin Vurgusu

Şubat Atamasında 40Bin Vurgusu

Her atama döneminde olduğu gibi Şubat ayına 2 gün kala atama bekleyen öğretmenlerin gözü kulağı Milli Eğitim Bakanlığından gelecek haberlerde. MEB yaptığı açıklamada 20 bin Öğretmen atayacağını duyurmuştu. Fakat atama bekleyen öğretmenlerin sayısı ve boş olan kadrolar düşünüldüğünde bu sayının yetersiz olduğunu anlamak zor olmuyor.

Atama bekleyen öğretmenlerin 40 binde ısrar etmelerinin diğer bir sebebi ise 2017 yılında yapılmış olan KPSS puanıyla daha hiç atama yapılmamış olması. Yani bu insanlar aylarca çalıştılar emek verdiler sınava girdiler ve puanları, sıralamaları belli oldu. Fakat üzerinden aylar geçmesine rağmen atanıp atanmayacaklarını bile bilmiyorlar. Ne kadar atama yapılacağı kessin olmamakla birlikte yapılacak atamaların neye göre nasıl yapılacağı hakkında da sağlıklı bilgi yok. Daha önceki yıllarda yapılan KPSS ile yapılan atamalar şu şekilde ;

2013 KPSS          ->50Bin

2014 KPSS          ->55Bin

2015 KPSS          ->67Bin

2016 KPSS          ->35Bin

2017 KPSS          ->Sıfır (20Bin düşünülen)

Yukarıdaki tabloda da görüldüğü gibi öğretmenlerin Şubat Atamasında 40Bin Vurgusu yapmalarında haklılık payları yüksek. Bu amaçla sosyal medyada örgütlenen Öğretmenler seslerini yetkililere duyurmak için twitter’da etkinlikler düzenliyorlar.

Türkiye’nin öğretmen açığı ve ücretli olarak görevlendirilen öğretmen sayıları ortadayken hem ücretli öğretmenlerin emeklerinin sömürülmemesi hem de eğitim sistemimizin daha iyi olması adına öğretmen açığının biran önce asil öğretmenler ile doldurulması gerekmekterdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM